KONKURSY PRZYRODNICZE

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Przyrody

16 października uczniowie klas V i VI przystąpili do szkolnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Przyrody. Najlepsze wyniki  uzyskały uczennice klas VI: Natalia Jagielska (VIb), Monika Marchlewska (VIc), Dominika Wójtowicz (VIb) i Kornelia Komorowska (VIc). Gratulacje.

* * *

Ogólnopolska Olimpiada Przyrodnicza "OLIMPUS"

Początek listopada był dla miłośników przyrody w naszej szkole czasem konkursowej próby. Uczniowie klas szóstych sprawdzali swoją wiedzę w jesiennej sesji Olimpiady "OLIMPUS". Wyniki uczniowskich zmagań poznamy w grudniu. Ci, którym marzy się wysoka punktacja musieli poradzić sobie z wiadomościami z zoologii, meteorologii, ochrony zdrowia i środowiska. Wszystkim uczestnikom życzymy sukcesu.

Przyrodnicze łamigłówki

8 grudnia uczniowie klas VI uczestniczyli w szkolnym konkursie "Przyrodnicze łamigłówki". Głowę, rzeczywiście, trzeba było mieć nie od parady, aby poradzić sobie z różnorodną wiedzą ukrytą w licznych krzyżówkach, rebusach, wykreślankach i szaradach. Najlepiej "połamały" sobie głowy dziewczęta z klasy VIb: Natalia Jagielska, Julia Rumińska i Zuzanna Kwiatkowska. Gratulujemy!

Przyrodniczy "MEDITEST"

15 grudnia szóstoklasiści zmierzyli się z wiedzą o ochronie zdrowia. W ogólnopolskim konkursie "MEDITEST" należało odpowiedzieć na trzydzieści pytań dotyczących budowy organizmu człowieka, chorób i ich zapobieganiu. Wyniki otrzymamy w lutym. Mamy nadzieję, że będą dobre.

* * *

WYNIKI JESIENNEJ SESJI OLIMPIADY "OLIMPUS"

W jesiennej sesji Ogólnopolskiej Olimpiady Przyrodniczej "Olimpus" brało udział prawie 1400 szóstoklasistów z całej Polski. Nasi uczniowie zajęli miejsca w drugiej, trzeciej i czwartej dziesiątce. Tytuł laureata otrzymała NATALIA JAGIELSKA (VIb). Wysokie wyniki osiągnęli również: Monika Marchlewska (VIc), Julia Rumińska (VIb) oraz Mateusz Janowski (VIb). Wielkie gratulacje!

Ogólnopolska Olimpiada Przyrodnicza "OLIMPUS" - sesja zimowa

Tuż po świątecznej przerwie do szkoły przysłano kolejny zestaw pytań konkursowych.W zimowej sesji było trudniej. Uczestnicy musieli wśród odpowiedzi wybrać tylko po jednej prawidłowej do każdego pytania. Odpowiedzi zawierały informacje o strefowych krajobrazach świata, zagadnienia z astronomii i zoologii. Wyniki otrzymamy w marcu.

* * *

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU "MEDITEST"

W konkursie wiedzy o ochronie zdrowia "MEDITEST" uczestniczyło ponad 9 tysięcy uczniów z całej Polski. Najwyższe wyniki w naszej szkole uzyskały: Natalia Jagielska (VIb) - 17 miejsce, Julia Rumińska (VIb) i Jagoda Rybacka (VIa) - miejsce 23, Monika Marchlewska (VIc) i Zuzanna Szkutkowska (VIb) - 24 miejsce. Gratulujemy!

* * *

WYNIKI ZIMOWEJ SESJI OLIMPIADY "OLIMPUS"

W zimowej sesji Ogólnopolskiej Olimpiady Przyrodniczej wzięło udział prawie 1700 uczniów klas VI. Tytuł laureata otrzymały: NATALIA JAGIELSKA (VIb) i ALEKSANDRA SZYMECKA (VIb). Dobre wyniki uzyskały także: Julia Rumińska (VIb), Dominika Wójtowicz (VIb) i Agata Szymańska (VIb). Wielkie brawa; życzymy kolejnych sukcesów.

"Olimpus" po raz ostatni

W czwartek 26 marca szóstoklasiści uczestniczyli w wiosennej sesji Olimpiady "Olimpus". To już ostatnia w tym roku szkolnym edycja tego konkursu. Uczniowie musieli tym razem wykazać się wiedzą o strefowych krajobrazach Ziemi, znajomością mapy fizycznej świata oraz wiadomościami o faunie i florze z różnych regionów naszej planety. Miejmy nadzieję, że wyniki testu, które poznamy w maju znowu mile nas zaskoczą.

* * *

WYNIKI WIOSENNEJ SESJI "OLIMPUSA"

W wiosennej sesji Ogólnopolskiej Olimpiady  z Przyrody "Olimpus" uczestniczyło ponad 1800 uczniów klas VI. Najwyższe  noty w naszej szkole uzyskały uczennice z klasy VIb: Natalia Jagielska, Aleksandra Szymecka i Dominika Wójtowicz. Dobrymi wynikami mogą pochwalić się także: Marta Ćwiklińska i Agata Szymańska. Wszystkie dziewczęta uplasowały się w trzeciej dziesiątce (od 23 do 27 miejsca). Gratulujemy!

* * *

Podsumowanie trzech sesji (jesiennej, zimowej i wiosennej) "Olimpusa" wygląda następująco:

I miejsce - Natalia Jagielska (464 pkt)

II miejsce - Aleksandra Szymecka (428 pkt)

III miejsce - Agata Szymańska (414 pkt)

IV miejsce - Marta Ćwiklińska, Mateusz Janowski, Julia Rumińska (408 pkt)

V miejsce - Monika Marchlewska (400 pkt)

VI miejsce - Dominika Wójtowicz (399 pkt)

VII miejsce - Kwiatkowska Zuzanna (387 pkt).

Ogromne brawa za całoroczną wytrwałość i osiągnięte sukcesy dla wszystkich uczestników!

* * *

Przyrodnicze łamigłówki po raz drugi

18 maja szóstoklasiści po raz kolejny przystąpili do konkursu "Przyrodnicze łamigłówki". Tym razem szarady, rebusy i krzyżówki zawierały wiedzę o krajobrazach świata, morzach, oceanach i kontynentach. Nie zabrakło również zagadek kosmicznych oraz zadań matematyczno - przyrodniczych. Oto wyniki konkursu:

Natalia Jagielska (VIb) - I miejsce

Marta Ćwiklińska (VIb) - II miejsce

Dominika Wójtowicz (VIb) - III miejsce.

Gratulacje dla zwycięzców i podziękowania dla wszystkich uczestników konkursu za udział.