IV RAJD ŚLADAMI BŁOGOSŁAWIONEGO

W sobotę 3 czerwca uczestniczyliśmy w turystycznych marszach na orientację pod nazwą "IV Rajd śladami Błogosławionego".

Imprezę przygotowało chełmżyńskie gimnazjum. Po krótkiej odprawie technicznej wyruszyliśmy zgodnie ze wskazaniami planu na spacer po mieście. Słoneczna pogoda sprzyjała prawie bezbłędnemu odszukiwaniu punktów kontrolnych, detali architektonicznych, tablic, napisów i zdjęć. Miło się wędrowało, a jeszcze milej spędzało czas po ukończeniu wędrówki w katedralnych ogrodach. Nad jeziorem, wśród zieleni pysznie smakowały ciasta i chrupiące kiełbaski. Nie zabrakło również dla naszych turystów gratulacji i nagród za uczestnictwo i dzielne pokonanie trasy. Gimnazjum nr 1 dziękujemy za przygotowanie sympatycznej imprezy.

Iwona Wierzbicka