XL KOPERNIKAŃSKIE MARSZE NA ORIENTACJĘ

Kolejną turystyczną sobotę 25 lutego spędziliśmy w terenie, spacerując po uniwersyteckim kampusie w Toruniu.

Z okazji kolejnej rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika Klub Imprez na Orientację "SKARMAT" zaprosił chętnych do udziału w Kopernikańskich marszach. Atrakcją tej imprezy była możliwość wędrowania po miasteczku akademickim. Zaopatrzeni w szczegółowe plany wyruszyliśmy na trasę, odkrywając architektoniczne elementy uniwersytetu. Szukanie punktów kontrolnych wzbogacone zostało zdjęciami i opisami, które należało odpowiednio dopasować. Zapełnienie karty startowej właściwymi kodami to prosta droga do sukcesu. Naszym sukcesem było ukończenie imprezy i odnalezienie większości punktów. Za aktywny udział w wycieczce zafundowaliśmy sobie na zakończenie pobyt w restauracji.

Tekst: I. Wierzbicka

Zdjęcia: B. Skrzeczkowska