19 IX SPRZĄTANIE ŚWIATA

„Turysto! Szanuj środowisko! – to hasło tegorocznej akcji Sprzątania świata,

która promuje odpowiedzialną turystykę i przyjazne dla środowiska zachowanie w czasie odpoczynku.

Turystyka oddziałuje na wszystkie elementy otaczającego nas środowiska. Wpływ ten przejawia się między innymi nadmiernym zużyciem i zanieczyszczeniem wód, zanieczyszczeniem powietrza, zmianami w krajobrazie, wzmożoną produkcją odpadów, degradacją gleby oraz utratą bioróżnorodności.

Codziennie pamiętaj o odpowiedzialnym zachowaniu podczas wędrówki górskimi szlakami, pobytu w lesie, rejsu żaglówką, odpoczynku na plaży czy spacerze po okolicy! Okaż kulturę i chroń naturę! Przyroda jest wieczna, jeśli jest bezpieczna!

W tegorocznym sprzątaniu naszego kawałka świata wzięli udział uczniowie klas IV i V.
W piątek 19 września wyposażeni w rękawice i worki ruszyli na pomoc najbliższej okolicy. Posprzątali teren wokół szkoły, tereny przy ulicy Polnej i Dworcowej, ogródkach działkowych i boisko „Metalowiec”.