XXVI ZIMA Z KOMPASEM

Po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole sympatyków imprez na orientację. 21 stycznia powitaliśmy uczestników "XXVI Zimy z Kompasem".

Turyści spotkali się z organizatorami w szkolnej auli. Waldemar Fijor - prezes Klubu Imprez na Orientację "SKARMAT" z Torunia ogłosił wyniki Pucharu Województwa Kujawsko - Pomorskiego za rok 2016. Puchary i dyplomy wręczali zwycięzcom  goście: Henryk Miłoszewski - prezes OM PTTK w Toruniu, Teresa Nowicka z UM w Chełmży i Sylwia Kobusińska - dyrektor SP3.

Odprawę techniczną "Zimy" poprowadził sędzia główny imprezy - Maciej Sołtys. Radosław Gruźlewski, Szymon Gruźlewski, Bartłomiej Jarzemski i Maciej Sołtys przygotowali trasy o zróżnicowanym stopniu trudności nad Jeziorem Grodzieńskim. Uczestnicy startowali w różnych kategoriach, drużynowo lub indywidualnie, licząc na własne siły lub korzystając ze wsparcia instruktorów i opiekunów. Pokonywanie tras dostarczyło turystom wielu wrażeń i niespodzianek. Zimowa aura sprzyjała wędrowaniu, obserwowaniu i kształceniu umiejętności orientowania się w terenie.

Po zmaganiach z mapą i leśnymi ścieżkami grochówka ze szkolnej stołówki smakowała wyjątkowo. Zwycięzców poszczególnych kategorii i dzieci z kategorii szkoleniowej obdarowano upominkami i dyplomami, które ufundowali sponsorzy: Jerzy Czerwiński - burmistrz miasta Chełmży, Klinika ALDENT w Chełmży, Wioletta Dominiczak  Firma BlackBall w Chełmży, Wojciech Trawiński Agencja Ubezpieczeniowa. Sponsorom dziękujemy!

Tekst: I. Wierzbicka

Zdjęcia: B. Skrzeczkowska