Obchody Światowego Dnia Serca

Dziś, 19 września, rozpoczęliśmy w naszej szkole obchody Światowego Dnia Serca, które potrwają cały tydzień.

Obchody rozpoczęliśmy wspólnym wyjściem wszystkich klas na boisko szkolne z balonami w kolorach czerwonym i białym w ręce.

Tutaj uczniowie, jedząc przyniesione ze sobą w dniu dzisiejszym do szkoły zdrowe przekąski, wysłuchali p. Aliny Gruźlewskiej, która wyjaśniła, że Światowe obchody Dnia Serca to dzień edukacji na temat profilaktyki chorób serca.

W tym dniu zachęcamy wszystkich, dzieci  i dorosłych, do aktywnego spędzania czasu wolnego i zdrowego stylu życia. Zdrowy styl życia to nie tylko zdrowe jedzenie, ale także aktywność fizyczna, dlatego też uczniowie wspólnie z p. Jolantą Bilską

ćwiczyli w rytm muzyki, co sprawiło im ogromną frajdę. Uczniowie stanęli też do pamiątkowego zdjęcia upamiętniającego ten dzień.

Z okazji  obchodów Światowego Dnia Serca Samorząd Uczniowski ogłosił w ubiegłym tygodniu konkurs plastyczny.

Temat prac brzmiał:

w klasach I- III- „W zdrowym ciele zdrowy duch”

w klasach IV- VI – „ Serce”.

Wykonane przez uczniów prace są przepiękne i zdobią nasze szkolne korytarze.

Wyniki tego konkursu przedstawiają się następująco:

Klasy I- III

I miejsce- Martyna Kurowska kl. III c

II miejsce- Agata Rybacka kl. III c

III miejsce- Zuzanna Domalska kl. III a

Wyróżnienie- Julia Zalewska kl. III  c, Marta Kwiatkowska kl. III b

Klasy IV- VI

I miejsce- Kasandra Krawycińska kl. V b

II miejsce- Julia Kowalewska kl. V b

III miejsce- Kinga Gil kl. V b

Wyróżnienie-  Oliwia Wejszewska, Nikola Wejszewska, Nikodem Wejszewski kl. V b

Gratulujemy zwycięzcom i liczymy, że nasi uczniowie nie tylko dziś,nie tylko w tym tygodniu, ale codziennie będą dbali o swoje zdrowie!