KONKURSY PRZYRODNICZE

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "OLIMPUS"

W drugim etapie konkursu, który odbył się 17 maja uczestniczyło dwudziestu uczniów. Najlepiej w konkursowych potyczkach wypadły: Laura Bajerska (IVb), Julia Kowalewska (IVb), Martyna Jurek (IVa), Nikola Wejszewska (IVb).

Po dwóch etapach "Olimpusa" zwyciężyli: Julia Kowalewska (IVb), Laura Bajerska (IVb) i Przemek Kościelski (IVb). Gratulacje!

"NAJLEPSZY PRZYRODNIK  CZWARTOKLASISTA"

- II ETAP I ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

19 kwietnia osiemnastu uczniów wzięło udział w II części szkolnego konkursu "Najlepszy przyrodnik czwartoklasista".W zmaganiach z testowymi zadaniami najwyższe wyniki osiągnęły: Julia Kowalewska (IVb), Teresa Szmania(IVa) i Olivia Więcławska (IVb).

Podsumowanie wyników z dwóch etapów konkursu wyłoniło zwyciężczynię. Najlepszym przyrodnikiem czwartoklasistą została Julia Kowalewska.  Gratulujemy!

Z KOPERNIKIEM ZA PAN BRAT

Szkoła Podstawowa w Sławkowie zaprosiła uczniów ze szkół w Chełmży i okolicy do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Mikołaju Koperniku.

We wtorek 22 marca  Julia Kowalewska, Jakub Gajtkowski i Stanisław Szydłowski (wszyscy z IVb) reprezentowali naszą szkołę w kopernikańskiej rywalizacji. Konkurs nie należał do najłatwiejszych. Najpierw trzeba było rozwiązać indywidualnie test pełen: szczegółów z życia astronoma, dat, wydarzeń, nazwisk i nazw (również w języku łacińskim). Zadanie grupowe zaś polegało na rozpoznaniu obrazów, zdjęć, historycznych postaci i osób spokrewnionych z Kopernikiem. Nasi uczniowie w ogólnej klasyfikacji zdobyli dobre piąte miejsce. Otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Gratulujemy czwartoklasistom i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!

SZKOLNY KONKURS "OLIMPUS" - ETAP I

Uczniowie klas IV  zmagali się z kolejnym konkursem przyrodniczym w styczniu. "Olimpus" nie należy do łatwych. Pytania konkursowe często wykraczają poza tematykę lekcyjną. W I etapie najlepsze wyniki osiągnęli: Julia Kowalewska i Julia Bajerska (po 40 pkt), Wiktoria Worytko (39 pkt), Przemek Kościelski (38 pkt) i Laura Bajerska (37 pkt). Gratulujemy!

Iwona Wierzbicka

SZKOLNY KONKURS "NAJLEPSZY PRZYRODNIK CZWARTOKLASISTA"

Po raz pierwszy w tym roku szkolnym uczniowie klas IV spotkali się, aby rywalizować w konkursie na najlepszego przyrodnika. We wtorek 17 listopada musieli poradzić sobie z rozpoznawaniem roślin i zwierząt, określaniem ludzkich zmysłów, znajomością numerów alarmowych czy zmian zachodzących w różnych porach roku. W pierwszym etapie konkursu bezkonkurencyjna była Julia Kowalewska z IVb (66 pkt). Kolejne miejsca zajęły: Nikola Wejszewska (IVb - 60 pkt), Laura Bajerska (IVb - 59 pkt), Martyna Jurek (IVa - 58 pkt) i  Julia Bajerska (IVb - 57 pkt). Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych etapach.

WOJEWÓDZKI KONKURS PRZEDMIOTOWY Z PRZYRODY - ETAP SZKOLNY

W piątek 9 października uczniowie klas VI wzięli udział w szkolnym etapie Wojewódzkiego Konkursu z Przyrody. W konkursowym teście znalazły się zagadnienia z umiejętności czytania mapy topograficznej i poziomicowej, wyznaczania kierunków geograficznych oraz wiedzy meteorologicznej. Sprawdzane w konkursie wiadomości z biologii dotyczyły budowy układów i narządów człowieka, chorób wirusowych i bakteryjnych, a także procesu fotosyntezy.

Najlepsze wyniki w konkursie uzyskały uczennice klasy VI a: Eliza Reinhold i Kinga Szmania. Jeśli rejonowa komisja zakwalifikuje prace naszych dziewcząt do kolejnego etapu, życzymy im zapału do pracy i ogromnego sukcesu.