WYCIECZKA DO KŁODAWY I UNIEJOWA

25 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ostatniej w tym roku szkolnym wycieczce.

Tym razem wybraliśmy się do Kłodawy i Uniejowa. Pierwszym punktem naszej wyprawy była kopalnia soli w Kłodawie. Zanim rozpoczęliśmy zwiedzanie tego niezwykłego miejsca, zostaliśmy zaopatrzeni w hełmy, a następnie zjechaliśmy 600 metrów pod ziemię. Zjazd windą z prędkością   6 m/s w głąb kopalni zrobił na wszystkich niesamowite wrażenie. Wraz z przewodnikiem przemierzaliśmy wyrobiska korytarzowe, słuchając ciekawych informacji na temat historii powstania złóż kłodawskich i zastosowania soli. Zanim opuściliśmy to niesamowite miejsce, każdy   z uczestników wycieczki otrzymał w prezencie kilogram soli kłodawskiej. Po zwiedzaniu czas na relaks i zabawę, dlatego drugim punktem naszej wycieczki był Uniejów. Tam czekały na nas wyspa z jacuzzi, rwąca rzeka i liczne zjeżdżalnie. Każdy wycieczkowicz znalazł coś dla siebie, a zabawy nie było końca.

Wieczorem pełni pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do Chełmży.

Tekst, zdjęcia

Agnieszka Zdziech