Międzynarodowy Dzień Pisarzy

Choć najpopularniejsze literackie święto przypada 23 kwietnia, kiedy obchodzimy Światowy Dzień Książki, kalendarz podpowiada nam, że literaturę możemy celebrować częściej – i to nie tylko poprzez codzienną lekturę.

3 marca przypada Międzynarodowy Dzień Pisarza i Pisarek, ustanowione w 1984 roku przez PEN Club- międzynarodowe stowarzyszenie pisarzy założone w 1921 w Londynie przez Catherine Amy Dawson Scott, w celu promowania przyjaźni oraz intelektualnej współpracy pomiędzy pisarzami z całego świata. Jego celem jest promowanie literatury oraz obrona wolności słowa i rozwój społeczności pisarzy na całym świecie. Przy okazji święta organizowane są spotkania autorskie oraz wieczory literackie. Z tej okazji chcielibyśmy życzyć wszystkim pisarzom i pisarkom wspaniałych dzieł i lekkiego pióra.

Bez pisarzy nie byłoby książek,tych,które kochamy i tych, których nie znosimy. Są towarzyszami naszego życia,dostarczają nam pięknych chwil, pomagają żyć. Pisarze to właśnie taki nasz skarb. Nagłosnijmy to święto,aby każdy mógł o nim usłyszeć i. . . świętujemy razem.

Myślę, że link do poniższego padletu dostarczy Wam, mam nadzieję, rozrywki, a przy okazji powtórzycie wiadomości dotyczące treści różnych lektur szkolnych. No tak, przecież i te książki ktoś napisał- właśnie pisarze lub pisarki.

Życzę przyjemnej zabawy i… lekturyJ

W padlecie znajdziecie też opowiadania pt. „ Noc w bibliotece” uczniów naszej szkoły: Szymona Kalinowskiego z klasy VI c i Igi Czerniec z klasy VI b.

Bibliotekarz

Katarzyna Siebert