TRZECIE PODEJŚCIE DO "HOBBITA"

W środę 14 stycznia obejrzeliśmy trzecią część "Hobbita".

Chrupiąc popcorn, wafle i batoniki, oglądaliśmy dalszy ciąg przygód Bilbo Bagginsa i krasnoludów. Z wypiekami na twarzy śledziliśmy sceny walk między wolnymi istotami Śródziemia a odrażającymi i bezwzględnymi orkami. Odwieczna walka dobra ze złem znowu znalazła pomyślne zakończenie, a Hobbit Bilbo powrócił do swojego spokojnego i nieskomplikowanego życia. Po obejrzeniu filmu uświadomiliśmy sobie, że trzy części "Hobbita" ( niektórzy nasi uczniowie obejrzeli je na szkolnych wycieczkach) to doskonały wstęp do znanego nam już "Władcy pierścieni".

W tym  dniu zwiedziliśmy również wystawy w Muzeum Podróżników. Prezentowane przedmioty, ubiory, ozdoby, naczynia oraz zdjęcia pokazały nam te rejony świata, które są dla nas jeszcze niedostępne.

Iwona Wierzbicka