RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ

PROGRAM    DO  NAUKI  PIERWSZEJ  POMOCY

RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ

ROK SZKOLNY 2015/2016

• Program jest przeznaczony dla uczniów klas II-VI.
  • Zajęcia odbywają się 1 raz w tygodniu.
  • Odbędzie się około 12 zajęć w zależności od potrzeb i umiejętności uczestników.
  • Uczniowie pracują indywidualnie i w grupach.
  • Po zakończonych zajęciach uczniowie otrzymują certyfikaty ukończenia kursu pierwszej pomocy.
  • Zajęcia odbywają się w klasie III, w piątki od 12.45 do 13.30

Uczniowie w ramach zajęć poznają podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy.

Dowiedzą się jak należy zapewnić bezpieczeństwo osobie poszkodowanej, jak sprawdzić stan przytomności, jak przeprowadzić rozmowę z dyspozytorem pogotowia ratunkowego, jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej oraz jak prawidłowo wykonać oddechy ratownicze i uciski klatki piersiowej.

Zajęcia prowadzi:  Anna Kaznowska

Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze w klasie II b odbywają się we wtorki od 12.30 do 13. 30.

Na zajęciach utrwalamy i powtarzamy wiadomości i umiejętności  poznane na zajęciach.

Zajęcia prowadzi : Anna Kaznowska

Zajęcia korekcyjno – kompensacyjne w klasie VI a i VI b odbywają się  w piątki od 14.30 do 15.30.

Głównym celem zajęć jest podniesienie u uczniów świadomości ortograficznej.

Wykonywane ćwiczenia będą wpływały na większą sprawność pamięci, koncentracji uwagi,

umiejętność czytania oraz poprawność graficzną.

Zajęcia prowadzi: Anna Kaznowska