DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

W piątek, 2 października 2020 roku obchodziliśmy w szkole X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.            W tym roku w obchody tego matematycznego święta włączyli się uczniowie klas „0”  – „8”.

Zerówkowicze poznali cyfrę 1, wykonali pracę plastyczną oraz rozwiązywali łamigłówki matematyczne.

Klasy 1  - 3 również zmagali się łamigłówkami matematycznymi, klasy trzecie dodatkowo sprawdzali swoją wiedzę z mnożenia i dzielenia liczb do 50.

W klasach 4 – 8 chętne osoby testowały swoją wiedzę z mnożenia i dzielenia. Wśród 178 osób biorących udział, 69  z nich otrzymały certyfikat i uzyskały tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Dodatkową nagrodą była „piątka”, a czasami nawet „szóstka” z matematyki.

Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie „co nieco” .

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom za pomoc w organizacji tego święta i zapraszamy do wspólnej zabawy za rok.

Matematyczki

Autor: Magdalena Pawłowska