Z WIZYTĄ W SP 5

„ Kto czyta – żyje wielokrotnie, kto zaś z książkami obcować nie chce,

na jeden żywot jest skazany”.

J. Czechowicz

Kolejny już raz Szkoła Podstawowa nr 5 w Chełmży zaprosiła okoliczne placówki do udziału w MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE CZYTELNICZYM . Tym razem za materiał literacki posłużyły książki Małgorzaty Musierowicz: „Szósta klepka”, „Kłamczucha”, „Kwiat kalafiora” i „Ida sierpniowa".

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:

Oliwia Rykaczewska – kl. VI b

Sara Rykaczewska – kl. VI b

Marta Walasiewicz – kl. VI a

Dziewczęta wykazały się bardzo dobrą znajomością treści książek. Rozwiązywały różnorodne zadania testowe, krzyżówkę; odpowiadały na wylosowane pytania. Wszystkie drużyny zgłoszone do konkursu dysponowały ogromną wiedzą na temat przeczytanych lektur. Poziom był bardzo wysoki i wyrównany. Ostatecznie nasza szkoła zajęła IV miejsce.

Gratulujemy dziewczynom pasji czytelniczych, wyobraźni i umiejętności pracy w grupie.

Organizatorom konkursu dziękujemy za zaproszenie do wspólnych zmagań, przygotowanie ciekawych konkurencji oraz życzliwe przyjęcie.

Beata Skrzeczkowska