II MARSZE NA ORIENTACJĘ "ŚLADAMI BŁOGOSŁAWIONEGO"

Gimnazjum nr 1 zaprosiło turystów do udziału w marszach na orientację pn.:"II Rajd śladami Błogosławionego". Impreza odbyła się w sobotę 30 maja.

Korzystając z zaproszenia sąsiadów, wystartowaliśmy w kategoriach dla początkujących i niezaawansowanych. Zaopatrzeni w kolorowe mapy i kartki z dodatkowymi zadaniami, wędrowaliśmy po Chełmży i okolicy. Szukanie punktów kontrolnych ukrytych w terenie przez organizatorów wcale nie było łatwe. Dobra znajomość mapy, jej orientowanie oraz spryt i spostrzegawczość pomogły przejść całą trasę i dotrzeć do mety. W siedzibie Klubu "Włókniarz", gdzie odbyło się zakończenie rajdu, można było odpocząć oraz posilić się pieczonymi nad ogniskiem kiełbaskami i pysznymi ciastami. Nasi najmłodsi turyści wrócili z imprezy z upominkami.

Organizatorom składamy serdeczne podziękowania.

Iwona Wierzbicka