WITAJ WIOSNO!

W tym roku marcowa natura przygotowała dla nas dwa przyrodnicze spektakle. Najpierw zachwyciliśmy się częściowym zaćmieniem Słońca, a po kilkunastu godzinach witaliśmy po raz kolejny ulubioną porę roku - WIOSNĘ.

Powitaniu, które miało miejsce w sobotę 21 marca, towarzyszyła wymarzona wprost pogoda.Turyści, rozochoceni prawdziwie wiosennym ciepłem, wędrowali po lesie Barbarka w Toruniu.

Zwiedzając Cmentarz Ofiar Hitleryzmu, wspominaliśmy smutny czas wojny.

Konie i króliki w zagrodach Szkoły Leśnej dały się nam nakarmić, a atrakcje na placu zabaw nie mogły się nas doczekać. Rozchylone pąki na drzewach i kwitnące rośliny stanowiły dobre tło dla rozgrywających się konkursów. Można było spróbować swoich sił w wiosennych skojarzeniach, rebusach, zagadkach lub przygotować kolorowe kwiaty. Na wszystkich uczestników czekały nagrody i słodycze.

W pierwszym dniu wiosny toruński szlak doprowadził nas aż do Centrum Handlowego PLAZA. Nie pozostało nam więc nic innego, jak tylko zakończyć sympatyczną wycieczkę ciekawymi zakupami.

Turyści składają serdeczne podziękowania Ośrodkowi Sportu i Turystyki za ufundowanie nagród.

Iwona Wierzbicka