XXIV ZIMA Z KOMPASEM

Po raz kolejny nasza szkoła gościła ponad 250 turystów - entuzjastów marszy na orientację.

Aula szkolna ledwo pomieściła gości przybyłych do Chełmży w sobotę 17 stycznia. "Zima z Kompasem trwale wpisała się w kalendarz naszych corocznych imprez. Dwudziesty czwarty raz zaproponowaliśmy turystom spacer z mapą i kompasem, tym razem po mieście. W poszukiwaniu punktów kontrolnych i wykonywaniu zadań terenowych, wymyślonych przez organizatorów, pomogła pogoda - bardziej jesienna niż zimowa. Wędrując po Chełmży, uczestnicy mogli podziwiać nową atrakcję - drewniany pomost nad jeziorem.

Jak zwykle dzięki hojności sponsorów, mogliśmy zaproponować gościom ciepły posiłek po powrocie z terenu, upominki, nagrody i dyplomy dla zwycięzców oraz puchary za najwyższe wyniki uzyskane w imprezach na orientację w roku 2014.

Sędzią głównym "Zimy" był Maciej Sołtys; trasy prócz Macieja przygotowali: Paweł Kowallek i Bartłomiej Jarzemski. Nad przebiegiem imprezy czuwały nauczycielki: Beata Skrzeczkowska, Magdalena Stefaniak, Iwona Wierzbicka oraz prezes Klubu Imprez na Orientację "Skarmat" z Torunia - pan Waldemar Fijor.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania sponsorom:

- Starostwu Powiatowemu w Toruniu,

- Urzędowi Miejskiemu w Toruniu,

- Urzędowi Miejskiemu w Chełmży,

- Klinice Stomatologicznej "ALDENT" w Chełmży,

- F. P. H. SEPPA s. c. Gil Jerzy, Węgrzyn Paweł w Chełmży,

- pani Wioletcie Dominiczak z Chełmży.

Tekst: Iwona Wierzbicka

Zdjęcia: Magdalena Stefaniak