Z WIZYTĄ U ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Święta tuż, tuż. Może więc warto odwiedzić tego, który ze świątecznymi dniami jest przez dzieci najbardziej kojarzony.

We wtorek 9 grudnia doszło do spotkania ze św. Mikołajem. Kołacinek, wieś w województwie łódzkim, to Kraina Świętego. Przyjął nas serdecznie, z otwartymi ramionami, by za chwilę zażądać od nas przyrzeczenia. Przysięgaliśmy w obecności opiekunów i pomocnic - śnieżynek, że zmienimy i naprawimy nasze zachowania.

Młodsi i starsi uczniowie z chęcią wędrowali po Bajkowej Ścieżce, zaglądając do kolejnych okienek. Dzięki nim można było powrócić do przedszkolnych lat i przypomnieć sobie jak babcie czy mamy opowiadały te barwne historie. O dziwo! - nikt z nas nie zapomniał ich treści; bez problemów uzupełnialiśmy teksty bajek przytaczane przez przewodniczkę.

Przy Bożonarodzeniowej szopce wokalnym popisom naszych uczniów nie było końca - pięknie zaśpiewali kolędę. Odwiedzili i pozdrowili także rosyjskiego sąsiada - Dziadka Mroza, lecz żywych reniferów nie zobaczyli. Zwierzaki przegrały z naszą, zbyt ciepłą zimą i przeniosły się na daleką północ.

Z Krainy św. Mikołaja każdy z nas powrócił z prezentem - dobrym, prawie już świątecznym nastrojem. I takiego nastroju życzymy wszystkim koleżankom, kolegom i pracownikom szkoły.

Iwona Wierzbicka