NOCNE MARSZE NA ORIENTACJĘ

W mikołajkową sobotę uczestniczyliśmy w XXXVII Nocnych Marszach na Orientację.

Imprezę przygotowali członkowie toruńskiego Klubu Imprez na Orientację "SKARMAT". Na trasę dla początkujących wyruszyliśmy z instruktorem i opiekunami. W nikłych światłach latarek poszukiwaliśmy punktów kontrolnych ukrytych w lesie, w pobliżu lotniska. Trudną sztukę orientowania się w terenie, szczególnie w ciemnościach, objaśniał sympatyczny pan instruktor. Uważne słuchanie, obserwowanie otoczenia i właściwe korzystanie z mapy pozwoliło nam bez trudu dotrzeć do mety.

Iwona Wierzbicka