Światowy Dzień Miast

31 października to ustanowiony przez ONZ Światowy Dzień Miast. Święto było obchodzone po raz pierwszy w 2014 roku. Ma ono zwiększyć zainteresowanie społeczności międzynarodowej globalną urbanizacją, przyspieszyć współpracę między krajami w zakresie wyrównywania szans i rozwiązywania problemów miast oraz przyczynić się do zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich na całym świecie. Hasło przewodnie tego święta brzmi „Lepsze miasto, lepsze życie”, jednak każdego roku wybierany jest inny temat wiodący.

Ilość miast na świecie jest ogromna. Trudno jest wymienić je wszystkie. Warto jednak poznać choć kilka z nich po to, aby wiedzieć, czego się po nich spodziewać i czy warto ewentualnie w przyszłości miejsca te odwiedzić.

Dlatego tez przygotowałam dla Was padlet, w którym znajdziecie informacje i zdjęcia ukazujące wybrane, pewnie znane Wam chociażby z nazwy światowe miasta.

Zapraszam do oglądania po skopiowaniu linku w okno przeglądarki.

Miłej lektury.

Bibliotekarz